Make your own free website on Tripod.com

Rólunk

Rólunk
Felhívások, infok
A menhely
Tagság
Örökbefogadás
Mit tegyél ha kóbor állatot találsz?
Gazdira váró állataink
Sikersztori
Állatkínzás
Állatkísérletek
A bunda
Kíméletes vásárlás
Az ivartalanításról
Elveszett állatok
Archív szoba
Bloggolunk..
Szponzoraink
Érdekességek, tudnivalók

Generated image

PHILIP Természet- és Állatvédő Egyesület
Központi telefonszám: 06-30-968-02-18
Bankszámlaszám: OTP Bank 11743002-29907322-00000000
Adószám: 18772638-1-14

Kidobott, sorsukra hagyott állatok, láncon élő kutyák, testvéreiket, kölykeiket élve eltemették, falhoz  csapták, vízbe fojtották vagy kegyetlen emberek végeztek velük. Rettegő kutyák, akiket a "gazdi" azért tart, hogy az indulatait rajtuk vezesse le, kézzel, lábbal, vasvillával.

Ám Ők mégis szolgálnak, míg bele nem halnak. Az Ő segítségükre alakult Kaposváron a PHILIP Természet- és Állatvédő Egyesület 2000. augusztus 10-én, ami az első években dr. Foltényi Imre Természet- és Állatvédő Egyesület néven működött.

Az 1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelmében született, mely kimondja:

"Az állatok érezni, szenvedni és örülni képes élőlények, tiszteletben tartásuk, jó közérzetük biztosítása minden ember erkölcsi kötelessége."

Megalakulásunk óta több mint 500 kutyának és 250 cicának találtunk új otthont (2000-2005). Többek között segítettünk már gólyán, baglyon, mocsári teknőst engedtünk vissza eredeti élőhelyére és más megunt házikedvencnek - hörcsögnek, papagájnak, nyuszinak - találtunk új, befogadó gazdit.

2002. májusától szerződést kötöttünk a Kaposvár Megye Jogú Város Városgondnokságával, hogy minden nap gondozzuk, illetve ellenőrizzük a gyepmesteri telepet. Az innen elhozott kutyáknak is találtunk új, szerető gazdát. 2006. januárjától viszont az egyesület látja el a gyepmesteri teendőket is, lerövidítve ezáltal az állat útját hozzánk.

Kizárólag szenvedő, haldokló állatot altatunk el, csakis az állatorvos javaslatára. Sok esetben ez sem történik meg, mert a reményt az utolsó pillanatig nem adjuk fel és a legnagyobb odafigyeléssel, ápolással próbáljuk menteni a menthetetlent.

Az egyesület megalakításának célja a természet és az állatvilág megóvása, védelme, ezen belül:
• az elhagyott állatok elhelyezése és gondozása
• oktatások és képzések tartásával az állatok gazdáinak az állattartás szabályaira, az ezzel  kapcsolatos  felelősségre tanítása,
• oktatási és demonstrációs tevékenység,
• óvodai és iskolai csoportok részére bemutatók szervezése, tartása
• kisállat-panzió létrehozása és működtetése,
• állatóvoda létrehozása és működtetése,
• állatok kiképzése,
• az emberi környezet és természet megóvása
• gyepmester telepi állatok gondozása, örökbeadása
• menhely bővítése, komfortosabbá és modernebbé tétele
• állatpszichológusi részleg kialakítása